Paliva na bázi etanolu mají nižší schopnost promazávat palivový systém a rychleji podléhají stárnutí. Důsledkem toho rychle klesá oktanové číslo benzínu a palivo ztrácí mazací schopnost. Palivo s biosložkou etanolu na sebe dokáže navázat vodu, což vede ke korozi palivového systému. To potenciálně vede k poškození sedel ventilů, klepání motoru a tvorbě nečistot v palivovém systému. Paliva na bázi etanolu jsou navíc hygroskopická – vážou na sebe vodu a jsou korozivní pro konkrétní kovové, gumové a... Celý popis

Koupit za 320 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Paliva na bázi etanolu mají nižší schopnost promazávat palivový systém a rychleji podléhají stárnutí. Důsledkem toho rychle klesá oktanové číslo benzínu a palivo ztrácí mazací schopnost. Palivo s biosložkou etanolu na sebe dokáže navázat vodu, což vede ke korozi palivového systému. To potenciálně vede k poškození sedel ventilů, klepání motoru a tvorbě nečistot v palivovém systému. Paliva na bázi etanolu jsou navíc hygroskopická – vážou na sebe vodu a jsou korozivní pro konkrétní kovové, gumové a plastové části.
 
Tyto problémy s palivem E10 (benzín + až do 10 % etanolu) řeší přísada do benzínu, která byla speciálně navržena pro paliva E10. JLM E10 Fuel Treatment je výkonná přísada do palivového systému, která palivový systém chrání před škodlivými účinky paliv E10.
 
Použití

- všechny karburátorové motory

- vhodné pro veterány

- maloobjemové motory 2T a 4T

- motorky, čtyřkolky a skútry

- zahradní technika

 
Vlastnosti

- minimalizuje negativní vlastnosti benzínu E10 a E5

- prodlužuje životnost benzínu

- zabraňuje korozi

- promazává ventily a sedla ventilů

- zvyšuje oktanové číslo

- čistí spalovací komoru a vstřikovače

- zlepšuje chod motoru

- nemá negativní vliv na katalyzátor

 
Použití a dávkování
Přidejte 1 ml aditiva na 1 l benzínu E5 nebo E10 (25 ml aditiva na 25 l benzínu). Stlačte láhev, dokud se nedosáhne požadovaná dávka. Použijte při každém tankování.
 

Čti blog: Bezpečné použití benzínu E10 ve veteránech a zahradní technice
 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce JLM
Použití aditiva do benzínu

Články odjinud