TecMATE OptiMATE 5

95 %
Stars
(34 hodnocení)

Nabíječka gelových baterií Optimate 5 12V-2,8A automatická nabíječka. Nabíječka gelových baterií Optimate 5 slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, Super MF, gelových, VRLA i záložních akumulátorů o kapacitě 7,5Ah až 120Ah. Tato profesionální nabíječka Optimate 5 není určena jen pro servisy, ale i pro běžného uživatele, který si potrpí na prvotřídní kvalitu a pohodlí. Optimate 5 dokáže nejen baterii nabít, ale i oživit hluboko vybité akumulátory, otestovat stav baterie a udržovat ji trvale... Celý popis

Koupit za 2 844 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Nabíječka gelových baterií Optimate 5 12V-2,8A automatická nabíječka.

Nabíječka gelových baterií Optimate 5 slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, Super MF, gelových, VRLA i záložních akumulátorů o kapacitě 7,5Ah až 120Ah.
Tato profesionální nabíječka Optimate 5 není určena jen pro servisy, ale i pro běžného uživatele, který si potrpí na prvotřídní kvalitu a pohodlí. Optimate 5 dokáže nejen baterii nabít, ale i oživit hluboko vybité akumulátory, otestovat stav baterie a udržovat ji trvale v nabitém stavu. Optimate 5 může být trvale připojen k akumulátoru.
Pravidelným nabíjením minimalizujete poškození Vašeho akumulátoru sulfatací, hlavně v zimním období, kdy není baterie v provozu.

- ochrana proti zkratu a přepólování
- LED signalizace
- profesionální provedení
- udržovací režim

Napětí:12 V
Proud:2,8 A
Kapacita:7,5 - 120 Ah
Ukazatel dobíjení:LED
Použití:Profi

OPTIMATE 5

- je nabíječka obsahující všechny potřebné funkce pro domácí péči o 12V akumulátor. Automaticky provádí diagnostiku a baterii zotavuje, nabíjí, testuje a optimálně udržuje. Přístroj OptiMate 5 si zachovává všechny plně automatické, 100% bezpečné a snadno použitelné vlastnosti 1,5 milionu kusů přístrojů OptiMate vyrobených od roku 1995 a navíc přidává 2,8A výstup kvůli možnosti péče i o větší akumulátory.

Zapomněli jste přes zimu na svou baterii? OptiMate 5 ji zotaví ze stavu hlubokého vybití a optimálně ji nabije. Zjistí, zda je kapacita baterie optimální a následně zkontroluje, jak si dokáže baterie udržet svou kapacitu. Následně vám sdělí její "zdravotní" stav. Potom samozřejmě bude udržovat baterii na plné kapacitě bezpečně po celé měsíce a prodlouží její životnost až o 400%. Tím také zredukujete objem odpadu a přispějete ke zlepšení životního prostředí. Není divu, že 10 hlavních konstruktérů doporučuje OptiMate.

Princip fungování OPTIMATE 5 :

1) Bezpečnostní kontrola: OptiMate 5 aktivuje výstup až po připojení k baterii (která musí mít napětí minimálně 2V).

2) Desulfatace a zotavení: Pokud je díky desulfataci odpor baterie abnormálně vysoký, automaticky je přivedeno napětí až 20V. To umožnuje zotavit velmi vybité nebo zanedbané baterie do stavu, kdy bude možné použít normální program nabíjení.

3) Hlavní nabíjení: Konstantní proud 2,8 A úcinně nabije baterii téměř na plnou kapacitu.

4) Ověření nabití: Jakmile kvůli vzrůstajícímu odporu dosáhne nabíjecí napětí hodnoty 14,3V, napětí je na dobu 30 minut omezeno na 13,6V a obvod sleduje skutečné napětí a proud spotřebovávaný baterií. Pokud během 30 minut automatický obvod usoudí, že dosažená kapacita ještě není optimální, program se vrátí k hlavnímu nabíjení a proces se zopakuje.

5) Test udržení napětí: Když sledované parametry potvrdí, že bylo dosaženo optimální úrovně nabití, provede se první kontrola ztráty výkonu baterie (a připojeného systému). Podle toho, jak baterie udrží napětí během 30 minut, zobrazí se výsledek testu jako „OK“ (zelená kontrolka) nebo „not OK“ (cervená kontrolka). 30minutový test se provádí opakovaně každou hodinu, dokud prístroj OptiMate 5 neodpojíte, takže zobrazení stavu nabití baterie je nepřetržitě aktualizováno.

6) Údržba baterie: Během druhých 30 minut je při plovoucím limitu 13,6V do baterie dodáván takový nabíjecí proud (až do max. hodnoty), aby bylo napětí baterie udržováno na stabilní hodnotě pri malé připojené zátěži nebo ztrátě výkonu a při přirozeném samovybíjení. Přístroj OptiMate 5 může být k baterii připojen trvale. Baterie zůstane chladná a bezpečně a optimálně nabitá. Jak jinak :-)

Automatická nabíječka akumulátorů TECMATE OptiMate5

Komplexní péče pro střední až velké 12V baterie.

Základní výhody nabíječe:

Desulfatace a záchrana zanedbaných baterií
Optimalizace výkonu a životnosti baterie
Bezpečná a dlouhodobá údržba baterie
Baterie testována každou hodinu

OptiMate5, je nástroj obsahující všechny funkce pro domácí péči o 12V baterii. Automaticky provádí diagnostiku a baterii zotavuje, nabíjí, testuje a optimálně udržuje. Přístroj Optimate5 si zachovává všechny plně automatické, 100% bezpečné a snadno použitelné vlastnosti 1,5 milionu kusů přístrojů OptiMate vyrobených od roku 1995 a navíc přidává 2,8A výstup pro péči o větší baterie.

Princip fungování:

1. Bezpečnostní kontrola: OptiMate 5 aktivuje výstup až po připojení k baterii (která musí mít minimální kapacitu 2 V).
2. Desulfatace a zotavení: Pokud je díky desulfataci odpor baterie abnormálně vysoký, automaticky je přivedeno napětí až 20 V, aby byl tento stav překonán, což umožňuje zotavit velmi vybité nebo zanedbané baterie do stavu, kdy bude možné použít normální program nabíjení.
3. Objemové nabíjení: Konstantní proud 2,8 A účinně nabije baterii téměř na plnou kapacitu.
4. Ověření nabití: Jakmile kvůli vzrůstajícímu odporu dosáhne nabíjecí napětí hodnoty 14,3 V, napětí je na dobu 30 minut omezeno na 13,6 V a obvod sleduje skutečné napětí a proud spotřebovávaný baterií. Pokud během 30 minut automatický obvod usoudí, že dosažená kapacita ještě není optimální, program se vrátí k objemovému nabíjení a proces se zopakuje.
5. Test udržení napětí: Když sledované parametry potvrdí, že bylo dosaženo optimální úrovně nabití, provede se první kontrola ztráty výkonu baterie (a připojeného systému). Podle toho, jak baterie udrží napětí během 30 minut, zobrazí se výsledek testu jako „OK“ (zelená kontrolka) nebo „not OK“ (červená kontrolka). 30minutový test se provádí opakovaně každou hodinu, dokud přístroj OptiMate 5 neodpojíte, takže zobrazení stavu nabití baterie je nepřetržitě aktualizováno.
6. Údržba baterie: Během druhých 30 minut je při plovoucím limitu 13,6 V do baterie dodáván takový nabíjecí proud (až do max. hodnoty), aby bylo napětí baterie udržováno na stabilní hodnotě při malé připojené zátěži nebo ztrátě výkonu a při přirozeném samovybíjení. Přístroj OptiMate 5 může být k baterii připojen trvale. Baterie zůstane chladná a bezpečná a optimálně nabitá. Jak jinak.

Zapomněli jste přes zimu na svou baterii? OptiMate5 ji zotaví ze stavu hlubokého vybití a optimálně ji dobije. Zjistí, zda je kapacita baterie optimální a následně zkontroluje, jak si dokáže baterie zachovat svou kapacitu a okamžitě vám sdělí její stav. Potom samozřejmě bude udržovat baterii na plné kapacitě bezpečně po celé měsíce a prodlouží její životnost až o 400%, čímž také zredukujete objem odpadu a přispějete ke zlepšení životního prostředí. Pořiďte si již dnes nejnovější přírůstek do rodiny nabíječek TECMATE - evropská kvalita Made In Belgium.

Technická specifikace:

Vhodné pro téměř všechny baterie motocykly,automobily,lodě,letadla,dodávky a karavany od 7,5Ah až 120Ah (AGM/bezúdržbové, gelové, standartní, baterie se spirálovými články atd.)
5-ti stupňové plně automatické řízení programů
Maximální vstupní proud 0,9A při 100-240V
Obvyklé roční náklady na el. energii při trvalé údržbě cca 1 euro
Zpětný vybíjecí proud méně než 0,5mA
Výstupní proud (objemové nabíjení) 2,8A
Plně automatická desulfatace
Limit času nabíjení (může ale být připojen po celé měsíce)
Cykly údržby a testů 30min/30min (střídají se každou hodinu)
Test udržení napětí sleduje v průběhu 30min (žádné intervaly nabíjení)
Rozměry 190x75x56mm
Hmotnost 0,6kg (celková 0,9kg)
Klasifikace krytí IP54
Délka napájecího kabelu 2m
Délka výstupního kabelu 2m
Rozsah provozní teploty -20°C/+40°C
Snadná montáž přímo na stěnu (možno dokoupit držák)
Příslušenství obsažené v balení: TM71 (voděodolný kabel s napájenými očky opatřený pojistkou) a TM74 (svorky pro stolní nabíjení)
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Tecmate
Typ nabíječka
Ochrana proti zkratu ano
Ochrana proti přepolování ano

Články odjinud